Nehir İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi

0 (216) 576 68 76

info@nehirisgakademi.com

İnönü Mh. Kartal Cd. No: 48/A

Ataşehir - İstanbul

 P.tesi - Cuma 08:30 - 18:30

Cumartesi 08:30 - 16:00

Mesleki Eğitimler

Mesleki Eğitimler

Mesleki eğitimler iş sağlığı ve iş güvenliğini her daim dengeli bir sistem anlayışı içerisine yerleştirmek adına büyük önem taşımaktadır. 03. 07. 2013 tarih ve 28706 sayılı Resmi gazetede yayınlanan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışacakların mesleki eğitimlerine dair yönetmelik gereği, meslek eğitimi olmayan kişilerin bu işyerlerinde çalıştırılması yasaklanmıştır. Bunun aksi halinin yaşanması durumunda da işverenlere vicdani, maddi ve manevi sorumluluklar yüklenmektedir. Öyle ki herhangi bir meslek deneyimi sahibi olmayan çalışanın maruz kalacağı iş kazası ya da iş hastalığı gibi durumlarından her daim kurtulabilmek için mesleki eğitimler düzenli bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Mesleki eğitimler şu başlıklar altında kategorilendirilmektedir.

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ

İnşaat teknolojisi belki de iş kazalarının yaşanması risklerini en fazla taşıyan alandır. Bu alan dahilinde de çalışanların hem insşaat makineleri, hem de iş akıcı esnasında dikkat etmesi gereken ve uygulaması zorunlu iş güvenlik şartlarını mutlaka yerine getirmesi gerekmektedir. Verilecek olan mesleki eğitim kapsamında da bu dikkat ve sorumluluklar düzeyli bir şekilde çalışan ile işverenlere entegre edilecektir.

MATBAA TEKNOLOJİSİ

Matbaacılık sektörünün baskı öncesi ve baskı sonrasında dikkat edilmesi gereken hususları konu alacak eğitimlerdir. Özellikle de bu tarz bir iş esnasında olası hastalıkların önüne geçebilmek adına bu eğitimlerin önemi de bir hayli fazladır.

PLASTİK TEKNOLOJİSİ

Plastik teknolojisinin çok farklı boyutlarda ele alarak incelememiz mümkündür. Bu sebepten dolayı da bu eğitim sayesinde mevcut işin her türlü aşamasına sağlam bir hakimiyet oluşturulmaktadır.

MAKİNE TEKNOLOJİSİ

Makine bakım onarım ve sağlıklı bir şekilde kullanılması adına alınacak olan bu eğitim kapsamında, iş makinelerinden kaynaklı kazalarında önüne geçilecektir. Ki bu makineleri her daim dikkatli kullanılması zorunludur.

METAL TEKNOLOJİSİ

Makine teknolojisinin yanı sıra metal teknolojisi kapsamında da geniş çaplı bir eğitim ağının düzenli olarak kurulması şart koşulmalıdır.

AHŞAP TEKNOLOJİSİ

Ahşap ustalık gerektiren mesleklerde özellikle de yüksek alanlarda iskele kurulumu ve işçinin kendisini bağlama aşamalarına dair verilen eğitimlerdir.

BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK

İlk bakışta önemsiz gibi gözükse de yönetici asistanlığının akıcı bir şekilde gerçekleştirilmesi, kazanılacak olan başarıların pekişmesine büyük olanak sağlayacaktır.

TEKSTİL TEKNOLOJİSİ

Giyim kuşam bakımından işin en detaylı inceliklerine dahil verilen eğitim sürecidir.